Shengen Vize Adımları

Başvuru Öncesi:

Başvuran Tarafından; Başvurunuz için sizden istenen tüm evrakları hazırlayın,

Şirketimiz tarafından online başvuru formunuz doldurulacak ve kontrol için size gönderilecek,

Kontrolü tamamlanan formunuzun bir çıktısını alın, fotoğrafınızı yapıştırın ve imzalayın.


Şirketimiz Tarafından:

Şirketimiz sizin adınıza vize ofisinden randevu alacak,

Seyahat sağlık sigortanızı hazırlayacak ve size gönderecek,

Ön Otel rezervasyonunuzu yapacak ve size evrakları gönderecek,

Ön Uçak rezervasyonunuzu yapacak ve size evrakları gönderecek.


Başvuru Sırasında:

Şirketimiz tarafından sizin için hazırlanan evraklar ve sizin hazırladığınız evraklar ile alınan randevu günü ve saatinde ilgili vize ofisine gidiniz,

Eğer son 3 yıl içinde Schengen Vizesi almak için parmak izi vermediyseniz, vize ofisinde parmak izinizi veriniz,

Hazırlanan evrakları ilgili görevliye teslim ediniz.


Ek hizmetlerimiz arasında yer alan ‘Refakat’ hizmetini alan ve öncesinde Schengen Sisteminde parmak izi bulunan müşterilerimiz için bu işlemler görevli personellerimiz tarafından yapılmaktadır.


Başvuru Sonrasında:

Başvurusu tamamlanan işlemleri ilgili vize ofisleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Onaylanan pasaportları ilgili vize ofislerinden veya kargo ile alabilirsiniz.

Ek hizmetlerimiz arasında yer alan ‘Pasaportun Elden Teslimi’ hizmetimizi alan müşterilerimiz adına bu işlem ilgili personelimiz tarafından takip edilmekte ve teslim alınan pasaport Başvuran müşterimize elden teslim edilmektedir.

Parmak İzi


Uyarı:
  • Schengen Ülkeleri dışındaki ülkeler için verilen parmak izi bilgileri geçerli olmamaktadır.
  • Evlilik veya boşanma ile gerçekleşen soyadı değişikliklerinde tekrar parmak izi verilmesi gerekmektedir.
  • Pasaportunuzu aldığınız makamdaki verilen parmak izi geçerli değildir.
  • Konsolosluklardan gelen güncellemeler doğrultusunda istisnai durumlarda VIS ibareli pasaport olsa bile parmak izi için ilgili vize ofislerine gelmeniz gerekebilir.
  • 0-12 yaş arası başvuru sahipleri parmak izi uygulamasından muaftır. Fakat başvuru sırasında başvuru ofisinde bulunmaları tavsiye edilir.
  • Parmak izi alınması fiziksel olarak imkansız olan kişiler. 10 parmaktan daha az sayıdaki parmağın parmak izinin alınması mümkün ise, maksimum sayıda parmak izi alınır. Fakat, bu imkansızlık durumu geçici ise, başvuru sahibinin bir sonraki başvuruda parmak izi vermesi gerekmektedir.
  • Parmak uçlarında herhangi bir şekilde süs (örneğin kına), yıpranma veya başka işaretler bulunmadığından, ve yüzde biyometrik veri vermeden önce bulunan yara veya kesiklerin iyileşimiş ya da kaybolmuş olduğundan emin olunuz, çünkü bu tür durumlar uygun parmak taraması veya fotoğraf alınmasını engelleyebilir. Eğer parmak uçlarınız kesik veya hasarlı ise, Vize Başvuru Merkezi’nden rahatsızlığınız iyileştikten sonra randevu almanız önerilir.
  • Eğer biyometrik verilerinin kaydedilebilmesi için siz veya özel yardıma ihtiyaç duyabilecek bir tıbbi veya fiziksel özel durumu olan bir kişi başvuru yaparsa, böyle bir özel durum ile ilgili detaylar içeren bir dilekçe veya başka bir belge getirmeli ve başvurunuz ile birlikte teslim etmelisiniz. Uygun kanıtlayıcı belgeler tedaviyi yürüten sağlık görevlisi tarafından bir dilekçe olabilir, Genel Tıbbi Konsey üyesi bir doktorun özel durum hakkında detay vermesi ve gerekli yardımları ve sebeplerini açıklaması gerekmektedir.